PROGRAMMA


Het programma 2019


Donderdag 12-09-2019

- Vanaf 13.30 uur: Aankomst vele historische zeilschepen in de haven.
- 18.30 – 19.10 uur: Optreden de Meulezangers bij de Botterwerf aan de Havenkade.
- Vanaf 19.15 uur: Vlootschouw met muzikale intocht van botters in de haven.
- Rond 20.30 uur: Afsluiting door muziekkorpsen Concordia, Excelsior en TOG.
- Vanaf 21.00 uur: DJ Browbeat en Oscar Duin in feesttent 'Het Blinde Peerd' aan de Loswal.

Vrijdag 13-09-2019

- 9.30 uur: Vertrek botters uit de haven voor de Elburger Bedrijvenwedstrijd.
- 11.30 – 15.30 uur: De dijk tussen Elburg en Harderwijk biedt prachtig zicht op de vele botters die deelnemen aan de zeilwedstrijd.
- 14.00 – 17.00 en 19-21 uur: Expositie pentekeningen en schilderijen van Marinus Hup in het Gruithuis.
- 15.30 – 17.00 uur: Optredens Vrouwen van de Kruushoek aan de haven.
- Vanaf 16.00 uur: Intocht botters in de haven.
- 17.30 uur: Prijsuitreiking Elburger Botterbedrijvenwedstrijd in feesttent ‘Het Blinde Peerd’ aan de Loswal.
- 19.00 uur: Muzikale avond in feesttent ‘Het Blinde Peerd’ aan de Loswal.
- 20.00 - 21.00 uur: Optreden zeemanskoor Kop van 't Ende aan de haven. - Vanaf 21.00 uur: Live-optredens in de diverse horecagelegenheden.



Zaterdag 14-09-2019


Open Monumentendag 2019 - Thema: Plekken van plezier * Let op: de Kerktoren is deze zaterdag vanwege veiligheidsoverwegingen niet geopend.
- 11.00 – 17.00 uur: Openstelling deelnemende monumenten in en rond Elburg.
- 11.00 – 17.00 uur: Openstelling Kruidentuin.
- 11.00 – 17.00 uur: Musea zijn gratis of met korting te bezichtigen.
- 12.00 – 13.00 uur: Carillonbespeling Grote Kerk.
- 10.00 – 17.00 uur: Bottermarkt met oude ambachten aan de haven.
- 11.00 – 16.00 uur: Openstelling Molen De Tijd in Oostendorp.
- 10.00 – 16.00 uur: Openstelling Artilleriemuseum 't Harde (Eperweg, ’t Harde).
- 10.00 – 16.00 uur: Kinderwagens uit het verleden in de Beekstraat
- 10.00 – 17.00 uur: Vaar mee met een botter over de randmeren.
- 10.00 – 17.00 uur: Expositie pentekeningen en schilderijen van Marinus Hup in het Gruithuis.
- 11.00 – 17.00 uur: Oldtimers in de Van Kinsbergenstraat.
- 11.00 – 17.00 uur: Oudhollandse Spelen in de Kloostertuin.
- 11.00 – 17.00 uur: Oudhollandse kermis op de Eiermarkt.
- 13.00 en 15.00 uur: Wandelroutes met gids langs 'Plekken van plezier'.
- 11.30, 14.30 en 15.30 uur: Klederdrachtshow op Vischmarkt.
- 13.30 – 16.30 uur: Shantykoren treden op (Jufferenstraat naast het Museum, Vischmarkt en haven).
- 11.00 – 17.00 uur: Museumsmederij Hoefhamer organiseert diverse activiteiten.
- 13.00 – 16.30 uur: Internationale dans door Fons van Loon.
- 16.00 uur: Concert Mannenkoor OBK in de Grote Kerk.
- Vanaf ca. 21.00 uur: Zeeslag/ Spiegelgevecht door Admiraal van Kinsbergen bij de Botterwerf aan de Havenkade. - Vanaf 21.30: Live band in feesttent ‘Het Blinde Peerd’ aan de Loswal.