PROGRAMMA


Het programma 2018


Donderdag 06-09-2018

- vanaf 13.30 uur – Vele historische schepen in de haven.
- 18.30 – 19.10 uur – Optreden Meulezangers (Organisatie Botterstichting)
- vanaf 19.15 uur – Vlootschouw. Intocht van de botters in de haven.
- rond 20.30 uur – Muzikale afsluiting door muziekkorpsen Concordia, Excelsior en TOG (Organisatie Botterstichting)

Vrijdag 07-09-2018

- 9.30 uur – Vertrek botters Elburger Bedrijvenwedstrijd.
- 11.30 – 15.30 uur – De dijk tussen Elburg en Harderwijk biedt prachtig zicht op de vele botters die deelnemen aan de wedstrijd.
- 14.00 – 17.00 en 19-21 uur – Schilderijenexpositie ‘Gert Jansen’ in het Gruithuis
- 15.30 – 17.00 uur – Optredens Vrouwen van de Kruushoek aan de haven
- vanaf 16.00 uur – Intocht botters in de haven (Organisatie Botterstichting)
- 19.30 – 21.30 uur – Optreden Poltiekorps Noord- en Oost Gelderland en zeemanskoor Kop van ’t Ende in het Blinde Peerd.
- vanaf 21.00 uur – Live optredens in de diverse horecagelegenheden.



Zaterdag 08-09-2018


* Let op: de Kerktoren is deze zaterdag vanwege veiligheidsoverwegingen niet geopend.
- 10.00 – 17.00 uur – Openstelling deelnemende monumenten in en rond Elburg.
- 11.00 – 17.00 uur – Musea zijn gratis of met korting te bezichtigen.
- 10.00 - 17.00 uur – Visafslag met museum: vis roken in de ochtend en vanaf 13.00 uur poon veiling op de ouderwetse wijze middels de afmijnklok
- 10.00 – 12.00 uur – Carillonbespeling Grote Kerk.
- 10.00 – 17.00 uur – Bottermarkt met oude ambachten aan de haven
- 10.00 – 16.00 uur – Openstelling Molen De Tijd in Oostendorp.
- 10.00 – 16.00 uur – Oldtimerrace bij Artilleriemuseum 't Harde (Eperweg, ’t Harde).
- 10.00 – 16.00 uur - Openstelling Artilleriemuseum 't Harde (Eperweg, ’t Harde).
- 10.00 – 16.00 uur – Oldtimershow tractoren langs in de Beekstraat
- 10.00 – 17.00 uur – Vaar mee met een botter over de randmeren.
- 10.00 – 17.00 uur – Openstelling Kruidentuin met diverse activiteiten
- 10.00 – 17.00 uur – Schilderijenexpositie ‘Gert Jansen’ in het Gruithuis
- 11.00 – 17.00 uur – Oudhollandse Spelen in de Kloostertuin
- 13.00 en 15.00 uur – Wandelroutes met gids, vertrek vanaf de info-unit op de Vischmarkt
- 11.30, 14.30 en 15.30 uur – Klederdrachtshow op de kruising Beekstraat/ Bloemstraat (Eiermarkt)
- 13.30 – 16.30 uur – Live optredens van Old Dutch Boy’s (Vischmarkt) en Rosegarden (Haven)
- 11.00 – 16.00 uur – Museumsmederij organiseert diverse activiteiten
- 13.00 – 16.30 uur – Internationale dans door Fons van Loon (diverse locaties)
- 13.30 - 14.00 uur - Expositie in de grote kerk: De Bijbel, monument in woord, beeld en lied (Thema: In Europa) - 16.00 uur – Concert Rafidim (o.l.v. H. Witter) in de Grote Kerk.